Piąte zwycięstwo z rzędu Ekoballu Stali Sanok!

SANOK / PODKARPACIE. Piłkarze Geo-Eko Ekoball Stali Sanok wygrali piąty mecz ligowy z rzędu! Tym razem sanoczanie ograli na wyjeździe rezerwy Resovii Rzeszów 2:0. Bramki dla Sanoka zdobyli: Krystian Kalemba i Kacper Słysz.

Resovia II Rzeszów – Geo-Eko Ekoball Stal Sanok 0:2 (0:1)

0:1 Krystian Kalemba – 26′ 0:2 Kacper Słysz – 69′

Stal: Krzanowski, Słysz Sz., Lorenc, Adamiak Kr., Kaczmarski (65.’ Słysz Kc), Ząbkiewicz, Tabisz, Baran, Jaklik (83′ Pielech) Kalemba (80′ Gąsior) Adamiak Km (78′ Szomko). Trener: Piotr Kot.

Sanoczanie zajmują obecnie 10. miejsce w tabeli IV ligi podkarpackiej. Na dorobek 50 punktów składa się 14 zwycięstw, 8 remisów i 8 porażek. W kolejnym starciu, Ekoball Stal zmierzy się ponownie na wyjeździe z Sokołem Nisko. Spotkanie zaplanowano na 29 maja na godzinę 11:00.

Relacja z meczu na klubowym profilu:

Cieszy świetna gra w destrukcji, kolejne czyste konto, kolejna bramka Kalemby, a także pewność w podejmowaniu decyzji, spokój, dokładność i pełna koncentracja przez pełne 90 minut.

Kolejny mecz w 100% pod kontrolą naszych piłkarzy, od pierwszej do ostatniej minuty. Jeden gol do przerwy (główka Krystiana Kalemby po wrzutce Barana), i jeden po przerwie (Lob Kacpra Słysza po asyście Jaklika).

Kacper „Mrówa” Słysz zaznaczył swoją obecność na boisku w niesamowity sposób. Wszedł na plac gry w 67 minucie, w 68 dostał żółtą kartkę, minutę później zdobył piękną bramkę, by w ostatnich minutach otrzymać czerwony kartonik. Czwarte „żółtka” w sezonie, powodujące absencję w następnym meczu z Sokołem Nisko otrzymali również Piotr Krzanowski i Łukasz Tabisz.

Oto, co mieli do powiedzenia po meczu strzelec drugiej bramki oraz szkoleniowiec Ekoballu Stali.

Trener Piotr Kot: Cieszy kolejna wygrana, zwłaszcza, że osiągnięta po dobrym meczu. Zagraliśmy podobnie jak w Stalowej Woli w minioną środę, bardzo zdyscyplinowanie i odpowiedzialnie. Przeciwnik, pomimo tego że momentami posiadał przewagę w posiadaniu piłki to nie stworzył praktycznie żadnej sytuacji bramkowej. Teraz mamy tydzień aby przygotować się do kolejnego meczu. W następną sobotę wyjeżdżamy do Niska i fajnie by było podtrzymać passę zwycięstw…

Kacper Słysz: Mecz oceniam bardzo dobrze, wygraliśmy piąty mecz z rzędu i po raz kolejny zagraliśmy na zero z tyłu. Cieszę się ze strzelonej bramki, szkoda tylko czerwonej kartki. Drużyna Resovii dłużej utrzymywała się przy piłce jednak nie stworzyli sobie żadnej klarownej sytuacji, my natomiast zagraliśmy mądrze w obronie skutecznie w ataku i dzięki temu 3 punkty jadą do Sanoka.

źródło: Red., KS Ekoball Stal Sanok / Fb