REKLAMA

OC w Bukowsku jest tanie, ale możesz płacić jeszcze mniej

Mieszkańcy Podkarpacia nie mogą narzekać na ceny obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Na tle całego kraju średnie składki należą do najniższych – nie inaczej jest w Bukowsku, gdzie przeciętna polisa kosztuje naprawdę niewiele. Mimo to warto jeszcze bardziej ją obniżyć, na co pozwala zastosowanie porad z poniższego artykułu.

Dlaczego składki OC w Bukowsku są niskie

Cena OC jest wynikiem wielu różnych czynników dotyczących samochodu i jego właściciela. Na wysokość składki wpływają m.in. dane personalne, jak wiek, stan cywilny czy właśnie miejsce zamieszkania, ponieważ to jedna ze zmiennych kształtujących ryzyko ubezpieczeniowe. Mianowicie w najbardziej zaludnionych i największych miastach w Polsce znacznie łatwiej o wypadek, stłuczkę czy kolizję, dlatego ceny OC są w nich najwyższe. Z kolei na przyjaźniejsze dla portfela stawki mogą liczyć kierowcy z małych miejscowości w regionach o niskim zaludnieniu – te warunki spełnia Bukowsko.

Najniższe ceny OC w Bukowsku zaczynają się już od ok. 250 zł, podczas gdy średnie wynoszą ok. 500 zł. Dla porównania, w Warszawie i Gdańsku ta sama polisa kosztuje przeciętnie prawie 900 zł, a we Wrocławiu jeszcze więcej. Należy jednak mieć na uwadze, że są to średnie ceny, a składka na OC zawsze jest obliczana indywidualnie. Może się więc zdarzyć tak, że doświadczony kierowca z Warszawy z bezszkodową historią ubezpieczeniową zapłaci za polisę mniej niż młoda osoba z Bukowska, która pomimo krótkiego stażu za kółkiem wyrządziła już kilka szkód w ruchu drogowym. Dlatego jeśli chcesz płacić mniej niż obecnie, zapoznaj się z dostępnymi poniżej poradami.

Płać za OC jeszcze mniej

Podstawowym warunkiem, który trzeba spełnić, żeby nie przepłacać za OC, jest znalezienie najtańszej oferty. Kiedy szukasz pierwszej polisy po kupnie samochodu lub gdy wygasa Twoje obecne ubezpieczenie, sprawdź, gdzie dostępna jest najniższa składka. Zrobisz to u agenta ubezpieczeniowego lub przez Internet, korzystając z porównywarek OC online. Przy wyborze polisy kieruj się wyłącznie ceną i zdecyduj się na najtańszą ofertę. Pamiętaj też, żeby wypowiedzieć wygasające ubezpieczenie, jeśli nowe zostało kupione w innym towarzystwie. Niezbędne informacji na temat procedury rezygnacji z OC znajdziesz pod adresem https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/wypowiedzenie-oc/.

Równie istotną kwestią jest budowanie długiej i bezszkodowej historii przebiegu ubezpieczenia. Wystarczy kilka lat jego kontynuowania bez kolizji, stłuczek i wypadków, żeby móc cieszyć się wysokimi zniżkami, a co za tym idzie – tanim OC. Z kolei każda szkoda powoduje podwyżkę składki, i to na kilka lat, bo tyle jest widoczna dla towarzystwa. Ponadto aby nie przepłacać za obowiązkowe dla kierowców ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, opłać składkę od razu po kupnie i nie rozkładaj jej na raty, ponieważ z reguły są one objęte dodatkowymi opłatami.

Jeśli natomiast jesteś młodym kierowcą, któremu towarzystwo zaproponowało bardzo wysoką składkę, bo to niestety standard w przypadku tej grupy osób, zarejestruj samochód w ramach współwłasności z innym kierowcą. Ważne jest to, żeby posiadał duże zniżki z tytułu bezszkodowej historii ubezpieczeniowej, bo tylko w ten sposób jego udział przyczyni się do obniżenia składki OC. Więcej informacji na temat zarówno obowiązkowej polisy, jak i innych, dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych znajdziesz na stronie
https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-samochodu/ubezpieczenie-komunikacyjne/.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

24-05-2021