REKLAMA

Piłkarskie święto w Nowotańcu. W niedzielę Cosmos podejmuje Resovię

BUKOWSKO24.PL / PODKARPACIE. W rundzie jesiennej w Nowotańcu gościły już drużyny Motoru Lublin i Stali Rzeszów. Obie ekipy stadion opuszczały z „nosem na kwintę”. Porażki z maleńkim klubem, chluby im nie przynosiły. Na pożegnanie kibiców w 2016 roku, dojdzie do kolejnego piłkarskiego święta w Nowotańcu. W niedzielę mecz z Resovią.

Czy podopiecznych Ireneusza Zarzyki stać na kolejną sensację? Zdecydowanym faworytem są piłkarze z Rzeszowa. Cosmos na pewno tanio skóry nie sprzeda. Można więc spodziewać się emocjonującego pojedynku.

„Pasiaki” po rozegraniu 14 ligowych spotkań mają na swoim koncie 25 oczek. Bilans meczów to: 7 zwycięstw, 4 remisy i 3 porażki. Zespół ze stolicy Podkarpacia zajmuje trzecie miejsce w lidze. Ostatni remis w meczu z Sołą Oświęcim mocno podrażnił podopiecznych Szymona Szydełko. Bilans bramkowy drużyny to 26 goli strzelonych i 18 straconych. Najlepszym snajperem jest aktualnie Bartłomiej Buczek, autor 8 goli.

ss– Na pewno przeciwnika nie zlekceważymy. Od pierwszego treningu w tym tygodniu uczulam chłopaków, że będzie to bardzo trudny mecz, na gorącym terenie. Udało się tam wygrać Garbarni, Karpatom czy Podlasiu. Były to jednak wygrane bardzo niewielkie. Przygotowujemy pewne rozwiązania, zarówno pod kątem stylu gry drużyny z Nowotańca, jak i krótkiego boiska – informuje Szymon Szydełko, trener Resovii Rzeszów.

Przypomnijmy, że Resovia walczy o dofinansowanie z Urzędu Miasta Rzeszowa, pieniądze zadeklarowane przez prezydenta Tadeusza Ferenca, po porażce Stali Rzeszów właśnie w Nowotańcu. Magistrat chce wesprzeć tę drużynę z Rzeszowa, która zajmie wyższe miejsce w ligowej tabeli po rundzie jesiennej. Aktualnie Resovia wyprzedza jednym punktem rzeszowską Stal. Trzeba jednak zaznaczyć, że zespół z Hetmańskiej ma rozegrane o jedno spotkanie mniej.

Beniaminek z Nowotańca chce przede wszystkim utrzymać się w lidze. Takie spotkania jak to ostatnie w Radzyniu Podlaskim, wygrane rzutem na taśmę 4:3 budują morale zespołu. Cosmos zajmuje obecnie 13. miejsce w tabeli. Ostatnie dające utrzymanie. 16 zdobytych punktów jest wynikiem 4 zwycięstw i 4 remisów. 6 razy piłkarze z Nowotańca opuszczali prac gry pokonani. Bilans bramkowy: 14 goli strzelonych, 17 straconych. W klasyfikacji strzelców prowadzi Piotr Laskowski z 5 trafieniami.

iz– Oczywiście jesteśmy podbudowani ostatnim zwycięstwem i na pewno powalczymy o kolejne punkty. Jeżeli zagramy tak jak ze Stalą Rzeszów czy Motorem Lublin to każdy scenariusz, także nasza wygrana, jest możliwy. Wiele będzie zależało od dyspozycji dnia. Mamy przygotowane pewne warianty gry. Boisko wszystko zweryfikuje – mówi Ireneusz Zarzyka, trener Cosmosu Nowotaniec.

Początek niedzielnej potyczki o godzinie 13.00.

16. kolejka / III liga, grupa IV
6 listopada 2016 (niedziela), godz. 13.00
Cosmos Nowotaniec – Resovia
stadion piłkarski w Nowotańcu

foto: Tomasz Sowa / archiwum Esanok.pl

foto: Tomasz Sowa / archiwum Esanok.pl

Pozostałe pary 16. kolejki:

5 listopada 2016 (sobota):

JKS 1909 Jarosław (6)* – Soła Oświęcim (7) godz. 13:00
Podlasie Biała Podlaska (11) – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (2) godz. 13:00
Stal Rzeszów (5) – Avia Świdnik (4) godz. 13:00
MKS Trzebinia/Siersza (12) – Podhale Nowy Targ (8) godz. 13:00
Motor Lublin (9) – Orlęta Radzyń Podlaski (14) godz. 19:00

6 listopada 2016 (niedziela):

Spartakus Daleszyce (16) – Unia Tarnów (10) godz. 13:00
Wierna Małogoszcz (17) – Karpaty Krosno (15) godz. 13:00
Pauza: Garbarnia Kraków (1)

* aktualne miejsce w ligowej tabeli

red.

03-11-2016

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.