REKLAMA

Każdy może wystartować w 3. Rajdzie Ziemi Sanockiej! Koło Ziemi Sanockiej zaprasza udziału amatorów debiutantów.

BUKOWSKO / PODKARPACIE. 16 i 17 marca br. odbędzie się 3. Rajd Ziemi Sanockiej jako 1. Runda Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w KJS organizowany przez Koło Ziemi Sanockiej przy Automobilklubie Małopolskim Krosno. Tegoroczna edycja tej imprezy została zaplanowana w całości na terenie Gminy Bukowsko. Trasa przewiduje 2 próby sprawnościowe (PS Bukowsko i PS Wola Sękowa) z dwoma rodzajami nawierzchni (asfalt i szuter). Obie próby będą przejeżdżane trzykrotnie.

KJS czyli Konkursowa Jazda Samochodem oznacza, że do udziału w 3. Rajdzie Ziemi Sanockiej nie jest potrzebny sportowy samochód, czy licencja sportowa. Aby móc wystartować w imprezie należy spełnić kilka niezbędnych warunków. Kierowca musi mieć ukończone 18 lat oraz posiadać prawo jazdy. Pilot musi mieć ukończone minimum 17 lat, jednak do momentu ukończenia 18 rż. musi mieć pisemną zgodę rodzica lub prawnego opiekuna.

Rajd Ziemi Sanockiej to impreza typu KJS, a więc w pełni dostępna dla amatorów. Impreza będzie przeprowadzona w ciągu jednego dnia w niedzielę, 17 marca 2024 roku, a 16 marca w sobotę o godz. 16 poprzedzona Prologiem o Puchar Wójta Gminy Bukowsko. Prolog nie jest obowiązkowy i nie jest liczony do klasyfikacji rajdu. Uczestnicy imprezy rozpoczną ją od Odbioru Administracyjnego (OA), następnie udadzą się na Badanie Kontrolne BK-1. Po pozytywnym przejściu przez OA i BK-1, uczestnicy będą mogli udać się na zapoznanie z trasą. Trasa w całości prowadzi po drogach Gminy Bukowsko. Start i Meta imprezy zostały zaplanowane w centrum Bukowska, naprzeciwko siedziby Gminy.

Samochód, którym przyszli uczestnicy chcą wystartować musi być w pełni sprawny technicznie, posiadać ważny przegląd techniczny oraz ubezpieczenie OC. Pojazd musi należeć do kierowcy lub kierowca musi posiadać odpowiednie upoważnienie od właściciela samochodu. Przed imprezą każdy pojazd przechodzi zorganizowane przez organizatora Badanie Kontrolne BK-1, więc samochody niespełniające wszystkich wymogów, nie zostaną dopuszczone do uczestnictwa w imprezie. Oczywiście wziąć udział mogą również samochody zmodyfikowane, jednak na pierwszy start samochód do jazdy na co dzień, będzie w pełni wystarczający.

Niezbędnym elementem wyposażenia załogi są również kaski. Te muszą posiadać homologację drogową (najczęściej jest to znak homologacji E na metce kasku). Zalecane jest również posiadanie polisy NNW dla członków załogi. Szczegóły dostępne są w Regulaminie Amatorskich Imprez Samochodowych PZM 2024, dostępnym tutaj – kliknij.

Członkowie Koła Ziemi Sanockiej zapraszają wszystkich chętnych amatorów rajdów czy wyścigów do wzięcia udziału w imprezie. To przede wszystkim możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w kontrolowanych, bezpiecznych warunkach. Udział w takiej imprezie to również podnoszenie swoich umiejętności prowadzenia samochodu, nauka opanowania za kierownicą oraz świetna zabawa.

Impreza organizowana jest w ścisłej współpracy z Gminą Bukowsko.

 

Regulamin Uzupełniający Imprezy, formularze zgłoszeń a także pozostałe wymagane dokumenty dostępne są tutaj – kliknij

Zgłoszenie można wypełnić online na: zgloszenia.automalop.pl

Wyniki na żywo będzie można śledzić na stronie: wyniki-online.pl

Zapraszamy do śledzenia Fanpage Koła Ziemi Sanockiej, gdzie zawsze znajdziecie najświeższe informacje dotyczące organizowanych przez nich imprez: facebook.com/koloziemisanockiej

Masz pytania?
Zadzwoń lub wyślij maila:
Tel.: 573 400 708
E-mail: koloziemisanockiej@gmail.com

Harmonogram Imprezy:
13.03.2024 23:59 – Koniec 1 terminu przyjmowania zgłoszeń
16.03.2024 13:00 – Koniec 2 terminu przyjmowania zgłoszeń
16.03.2024 14:30 – Publikacja Listy Zgłoszeń
16.03.2024 16:00 – PROLOG o Puchar Wójta Gminy Bukowsko

7.03.2024 – NIEDZIELA
07:00 – 09:30 – Odbiór Administracyjny
07:30 – 10:00 – Badanie Kontrolne BK-1
08:30 – 11:00 – Zapoznanie z trasą
12:00 – START (Parking Delikatesów HitPol w Bukowsku)
12:18 – PS Wola Sękowa 1 12:41 – PS Bukowsko 1
14:08 – PS Wola Sękowa 2 14:31 – PS Bukowsko 2
15:58 – PS Wola Sękowa 3 16:21 – PS Bukowsko 3
16:30 – META (Parking Delikatesów HitPol w Bukowsku)
18:00 – rozdanie nagród – Dom Kultury w Bukowsku

materiały nadesłane

06-03-2024

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.