REKLAMA

Ruszył nabór do Straży Granicznej na Podkarpaciu!

PODKARPACIE. Po kilkutygodniowej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej wznowił nabór. Po wcieleniu do służby nowi funkcjonariusze będą skierowani do służby w placówkach na Podkarpaciu: w Lubaczowie, Korczowej oraz Medyce.

Przechwytywanie_140
Foto: BiOSG

Przyjmowanie podań do Straży Granicznej wznowiono 15 czerwca. Przerwa spowodowana była ograniczeniami wynikającymi ze stanu epidemii. Dokumenty przyjmowane są w komendzie oddziału w Przemyślu przy ulicy Mickiewicza 34.

Aby złożyć podanie, każdy kandydat musi najpierw umówić się telefonicznie na konkretny termin. W trakcie spotkania z funkcjonariuszami Wydziału Kadr i Szkolenia obowiązują specjalne środki ostrożności. Kandydaci muszą przynieść ze sobą maseczkę zakrywającą usta i nos, a na miejscu poddać się obowiązkowi sprawdzenia temperatury, wypełnić ankietę informacyjną, zdezynfekować ręce i założyć rękawice ochronne – mówi chor. sztab. Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

 Oferta służby w Straży Granicznej skierowana jest do kandydatów którzy:

– nie ukończyli 35. roku życia,

– posiadają wyłącznie obywatelstwo polskie,

– mają nieposzlakowaną opinię,

– nie byli karani za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,

– korzystają w pełni z praw publicznych,

– posiadają co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe,

– posiadają zdolność fizyczną i psychiczną do służby w uzbrojonej formacji,

– dają rękojmię zachowania tajemnicy służbowej.

Po wcieleniu do służby i uroczystym ślubowaniu młodzi adepci przejdą szkolenie w jednym z ośrodków szkoleniowych Straży Granicznej. Po powrocie będą skierowani do służby w placówkach SG na Podkarpaciu w Lubaczowie, Korczowej oraz Medyce. Wynagrodzenia nowych funkcjonariuszy w zależności od wieku (zwolnienia z podatku dochodowego do 26. roku życia) wynosi od 2550 złotych netto podczas szkoleń i od 3640 złptych netto po zakończeniu szkoły podoficerskiej i rozpoczęciu służby na granicy.

Wszystkie niezbędne informacje oraz wzory dokumentów dostępne są na stronie internetowej bieszczadzki.strazgraniczna.pl, w zakładce Nabór do służby.   

Źródło: BiOSG

19-06-2020

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.