REKLAMA

Nowe usługi w Centrum Medycznym Konsylium

Redakcja: Od uroczystego otwarcia Centrum Medycznego Konsylium minęło już półtora roku. Co przyniósł ten czas w działalności placówki?

C.M.: Przede wszystkim ponad 19 tysięcy udzielonych porad i wykonanych zabiegów – nawet nie wiadomo kiedy to zleciało (śmiech). A tak na poważnie: startowaliśmy z dość szeroką ofertą, najszerszą w naszym regionie. Dzięki naszym staraniom udało się ją jeszcze poszerzyć.

Redakcja: A konkretnie?

C.M.: Chcąc świadczyć usługi według nowoczesnych standardów musieliśmy się skupić na kompleksowości. Pacjent powinien otrzymać wyczerpującą poradę i propozycję leczenia, obejmującą wszystkie aspekty jego przypadłości. Dlatego poza konsultacjami specjalistycznymi położyliśmy nacisk na leczenie zabiegowe i na usługi uzupełniające typową poradę lekarską.

Redakcja: Na przykład?

C.M.: Pacjent z miażdżycą – otyły, palący papierosy. Trafia do pracowni ultrasonografii dopplerowskiej, badanie wykazuje zaawansowane zmiany w tętnicach udowych. Obecnie nie wymaga operacji,  a leki posiada. Koniec leczenia? Otóż nie, dopiero początek! Pacjent wymaga szczegółowej porady dietetycznej i wsparcia we wprowadzeniu i utrwaleniu nowych wzorców żywieniowych. Wymaga monitorowania biochemicznego. Wymaga też porady rehabilitacyjnej i wprowadzenia planu zwiększenia aktywności fizycznej. Rzucenie nałogu tytoniowego – kolejne wyzwanie. Świat przestaje się wstydzić leczenia nałogów. Jeżeli pacjent ma zacząć lepsze i zdrowsze życie to ktoś MUSI mu pomóc rozstać się z nikotyną – sposoby „domowe” są nieskuteczne.

Redakcja: I to wszystko…

C.M.: …możemy zaoferować w Centrum. Od objawu do propozycji leczenia i nadzoru nad zmianą stylu życia na prozdrowotny. Kompleksowość w praktyce – oto klucz do poprawy wyników leczenia. Z tego względu w zespole mamy doświadczonego fizjoterapeutę, magister dietetyki klinicznej i psychoterapeutów  z doświadczeniem w terapii nałogów.

Redakcja: No dobrze, to był przykład pacjenta z miażdżycą. A jak to wygląda w innych schorzeniach?

C.M.: Praktycznie każdy problem zdrowotny najlepiej reaguje na skojarzone wielokierunkowe leczenie. Pacjenci po rekonstrukcjach ortopedycznych nie osiągają żadnych korzyści jeżeli zaniedbają rehabilitację. Leczenie chorób nerek czy przewodu pokarmowego bez uregulowania diety też nie rokuje poprawy. Z kolei pacjentki po rozległych operacjach ginekologicznych czy osoby po wygranej walce z nowotworem niejednokrotnie żeby powrócić do odczuwania radości życia wymagają przejściowego chociaż wsparcia psychologicznego. Przykłady można mnożyć.

Redakcja: A jeżeli stan pacjenta wymaga interwencji?

C.M.: Zaplecze lokalowe, czyli sale zabiegowe i wybudzeniowe, umożliwiają nam wykonanie wielu procedur na miejscu. Współpraca z anestezjologami pozwala na zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa zabiegu. Gdy sytuacja przekracza możliwości działania na miejscu, nasi specjaliści kierują pacjentów do ośrodków referencyjnych, często do tych, w których sami pracują.

Redakcja: A na jakie zabiegi mogą liczyć pacjenci Centrum?

C.M.: Zakres cały czas staramy się poszerzać. Obecnie oferujemy szeroki wachlarz zabiegów medycyny estetycznej, w tym laseroterapii, fototerapii, terapii z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, nici chirurgicznych,  głębokiego peelingu, pełny zakres zabiegów kosmetologicznych. Niezależnie od tych zabiegów oferujemy coraz popularniejsze zabiegi ginekologii estetycznej, także oparte na technice laserowej, ale też na iniekcjach kwasu hialuronowego i wykorzystaniu resorbowalnych nici.

Pracownia Endoskopii wykonuje badania gastro- i kolonoskopii, w tym także badania w znieczuleniu. Wykonujemy małoinwazyjne zabiegi w chorobie hemoroidalnej. Od niedawna mamy możliwość diagnozowania pacjentów za pomocą endoskopii kapsułkowej – całkowita nowość na naszym terenie. Cały czas poszerzamy zakres technik małoinwazyjnych w leczeniu choroby żylnej (żylaków).

Redakcja: Od niedawna działa też Punkt Pobrań.

C.M.: Tak, nawiązaliśmy współpracę z renomowanym laboratorium, mamy bardzo szeroką ofertę badań biochemicznych. Regularnie prowadzimy też badania przesiewowe, które dla pacjenta są bezpłatne! Obecnie właśnie kończymy diagnostykę wirusowego zapalenia wątroby – każdy może przyjść i nieodpłatnie sprawdzić, czy nie jest nosicielem wirusa – zapraszam! Część diagnostyczną uzupełnia Pracownia Ultrasonografii, od stycznia wykonująca także badania kardiologiczne, tzw. echo serca.

Redakcja: To dość szeroka oferta.

C.M.: Taki był zamysł – oferta kompleksowa, różne świadczenia skupione w jednym miejscu. Cieszę się, że się tak dzieje.

Redakcja: To chyba można powiedzieć, że w ciągu tych 18 miesięcy Centrum osiągnęło pełnię możliwości?

C.M.: W żadnym razie! To nadal nie jest docelowa oferta. Nadal aktywnie poszukujemy specjalistów z niszowych dziedzin, z odległych nieraz ośrodków klinicznych. Dwie takie osoby zaczną przyjmować jeszcze w tym kwartale. Mamy nadzieję, że wiosną uda się zaprosić specjalistę z Francji wykonującego zabiegi Chirurgii Jednego Dnia na tzw. Sobotę z Ekspertem. Ale o szczegółach na razie wolałbym nie mówić…

Redakcja: To zrozumiałe… Dziękuję za rozmowę i życzę realizacji wszystkich zamierzeń.

C.M.: Dziękuję.

 www.konsylium.sanok.pl

materiały nadesłane
tekst sponsorowany
07-01-2020

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.