REKLAMA

Poznaj studia II stopnia w WSPiA

Zastanawiasz się co robić po skończeniu studiów I stopnia? WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa ma dla ciebie ciekawą propozycję dalszego rozwoju. Mowa o studiach II stopnia, które Uczelnia prowadzi na dwóch kierunkach: „administracja” i „bezpieczeństwo wewnętrzne”. Pozwalają one m.in. na awans zawodowy lub zdobycie lepiej płatnej pracy. Rekrutacja trwa do 28 września.

Studia II stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne”

Dlaczego warto wybrać studia II stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” w WSPiA? Powodów jest wiele, ale najważniejsze to: WSPiA jako pierwsza uruchomiła takie studia na Podkarpaciu, oferuje ciekawe specjalności, zatrudnia doskonałą kadrę specjalistów i praktyków, studenci uczą się w doskonale wyposażonych nowoczesnych laboratoriach i nie mają problemów ze znalezieniem pracy po studiach.

WSPiA w 2014 roku jako pierwsza uczelnia w regionie i jedna z kilkunastu w Polsce uzyskała uprawnienia do prowadzenia studiów II stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne”. Dwa lata później mury naszej uczelni opuściły pierwsi na Podkarpaciu magistrzy bezpieczeństwa wewnętrznego.

Uczelnia przygotowała atrakcyjną i dostosowaną do potrzeb rynku pracy ofertę dydaktyczną. Możesz wybrać jedną z 6 specjalności: służby ochrony bezpieczeństwa publicznego, przeciwdziałanie przestępczości zorganizowanej, zarządzanie kryzysowe, bezpieczeństwo narodowe, kryminalistyka i kryminologia oraz cyberbezpieczeństwo.

Wybierając studia II stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” w WSPiA, będziesz mógł przygotować pracę magisterską pod okiem wybitnych specjalistów. Nasza kadra to m.in. prof. Zbigniew Ćwiąkalski, b. Minister Sprawiedliwości, dr hab. Andrzej Zapałowski, eksperta z zakresu nauk wojskowych, dr inż. Jan Ziobro, b. zastępca komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, dr Robert Bałdys, b. pierwszy zastępca komendanta stołecznego Policji w latach największej wojny z przestępczością zorganizowaną w Polsce, dr Paweł Chomentowski, b. zastępca dyrektora Centrum Antyterrorystycznego ABW, b. szef bezpieczeństwa operatora Stadionu Narodowego PL.2012+, dr Stanisław Rysz, b. dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

Studenci studiów II stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” w WSPiA tajników zawodu uczą się pod okiem fachowców – praktyków. Zajęcia prowadzą m.in.: gen. Józef Gdański, b. Podkarpacki i Olsztyński komendant wojewódzki Policji, gen. Dominik Tracz, b. komendant główny Straży Granicznej, dr Bartłomiej Kowalski, naczelnik Wydziału do Walki z Przestępczością Ekonomiczną KWP w Rzeszowie, mgr Andrzej Bodzioch, b. naczelnik Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Rzeszowie, mgr Alena Myrda, b. naczelnik Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Rzeszowie, podkom. Magdalena Kruczek, naczelnik Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Rzeszowie, mgr Konrad Wolak, b. zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie.

Na potrzeby kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” WSPiA zbudowała nowoczesny obiekt „Collegium Securitatis”. W tym budynku znajduje się m.in.: najnowocześniejsze w Polsce i doskonale wyposażone (za ponad 1 mln zł) Podkarpackie Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej, innowacyjny – pierwszy na Podkarpaciu i trzeci w Polsce – Symulator Wirtualnej Sceny Zbrodni (Cyber Crime), jedyny na Podkarpaciu uczelniany poligraf/wariograf, nowoczesna strzelnica elektroniczna, pełnowymiarowa hala sportowa, sale do ćwiczenia sztuk walki oraz policyjny toru do testów sprawnościowych.

Studia II stopnia na kierunku „administracja”

„Administracja” II stopnia w WSPiA to prawie 25 lat doświadczenia i budowania doskonałej kadry fachowców i praktyków. WSPiA jako jedyna uczelnia w Polsce zatrudnia aż 6 sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego. Zajęcia prowadzi także doświadczona kadra praktyków związanych z administracją publiczną, biznesem i przedsiębiorczością. Podczas ćwiczeń spotkasz się m.in.: z mgr Bożeną Domino (b. Naczelnik II Urzędu Skarbowego w Rzeszowie), dr Małgorzatą Chackiewicz (funkcjonariuszem Służby Celno-Skarbowej w Rzeszowie) oraz mgr Krystyną Pytel (kierownikiem HR w ICN Polfa Rzeszów).

WSPiA może pochwalić się absolwentami zatrudnionymi w niemal każdej instytucji i podmiocie gospodarczym m.in.: w administracji państwowej i samorządowej, firmach ubezpieczeniowych, bankach, urzędach i agencjach celnych, urzędach skarbowych, Straży Granicznej czy Policji.

WSPiA rozwijając swoją ofertę dla kandydatów na studia, przygotowała wiele propozycji pozwalających zdobyć wszechstronne, podparte praktyką, wykształcenie. Tegorocznym kandydatom proponujemy ciekawe i atrakcyjne specjalności dostosowanych do potrzeb pracodawców i kandydatów na studia: administrację celną i skarbową, administrację publiczną, administrację bezpieczeństwa wewnętrznego, organizację pracy socjalnej i resocjalizację, stosunki międzynarodowe, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie transportem – spedycją – logistyką, administrowanie firmą, finanse i rachunkowość oraz nowość, czyli ochrona informacji.

Praktyka jest najważniejsza

W programie studiów II stopnia WSPiA proponuje wiele ciekawych zajęć praktycznych m.in. konwersatoria, ćwiczenia, warsztaty, pracownie praktyczne. Studenci uczą się także z wykorzystaniem interaktywnych gier biznesowych pozwalających na zarządzanie wirtualną firmą, gier decyzyjnych, symulowanych oględzinach miejsca zdarzenia i wykorzystaniem nowoczesnych wirtualnych symulatorów.

Ciekawą propozycją są także „Kliniki Dydaktyczne”. Są to zajęcia, podczas których student staje się wykładowcą, rozwiązując pod okiem doświadczonego praktyka kazusy, dyskutuje i uczy innych studentów.

Studia, które dają pracę

Według danych MNiSW opublikowanych w raporcie z badania Ekonomicznych Losów Absolwenta wynika, że 95 procent absolwentów studiów II stopnia w WSPiA znajduje pracę po zakończeniu studiów. Absolwenci takich studiów mogą liczyć na starcie na pensję w wysokości od 2300 zł do 2800 zł, a prace znajdują po około miesiącu poszukiwania. Są to także jedne z najlepszych wyników spośród absolwentów wszystkich uczelni kształcących na Podkarpaciu.

II tura rekrutacji na studia trwa do 28 września 2019 r. Kandydaci dokonują najpierw rejestracji on-line w systemie e-rekrutacja. Następnie (przed upływem terminu rekrutacji) zobowiązani są do dostarczenia oryginałów wymaganych dokumentów do Biura rekrutacyjnego WSPiA w Rzeszowie przy ul. Cegielnianej 14.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 17 867 04 80, 17 867 04 81, 514 194 892 oraz na stronie dla kandydatów na studia.

materiały nadesłane
tekst sponsorowany
16-09-2019

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.