REKLAMA

Wzrosną opłaty za śmieci. W Bukowsku nawet o połowę

GMINA BUKOWSKO / PODKARPACIE. Od kilku miesięcy mówi się,  że w nowym roku wzrosną opłaty za gospodarowanie odpadami. Czy mieszkańcy naszych gmin mogą spodziewać się sporych podwyżek? Wzięliśmy pod lupę samorządy naszego powiatu. Na początek sprawdźmy, jak wygląda sytuacja w gminie Bukowsko.

Tu podwyżka planowana jest od 1 lutego 2019 roku. Z czego ona wynika? – Podyktowana jest wzrostem opłaty za transport odpadów oraz za przyjęcie do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Krośnie – informuje Zofia Zarzyka z Urzędu Gminy Bukowsko.

Według wstępnych wyliczeń wspomniany wzrost wyniesie i w jednym, i w drugim przypadku nawet 100%. Obecnie kończy się trzyletnia umowa z podmiotem, odbierającym odpady. W tym czasie obowiązywała niezmieniona stawka.

Stawki za śmieci w gminie Bukowsko, obowiązujące do końca stycznia 2019 r., do wygórowanych nie nalezą. Mieszkańcy płacą 7,50 zł od osoby, gdy odpady segregują i 14 zł, gdy oddają odpady zmieszane. Nad nowymi stawkami, radni mają pochylić się w przyszłym tygodniu. Nieoficjalnie mówi się, że ceny mogą podskoczyć o 50-60%.

red.

źródło: UG Bukowsko

 

04-01-2019

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.