REKLAMA

Wyroby tradycyjne i eko coraz bardziej popularne. Bieszczadzka żywność w natarciu (FILM)

NOWOSIELCE / PODKARPACIE. W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach, posłowie Piotr Uruski i Kazimierz Gołojuch zorganizowali konkurs wiedzy o Sejmie. Obecna dyrektor Departamentu Spraw Społecznych i Oświaty Rolniczej Ewa Markowska-Bzducha, odniosła się m.in. do sytuacji szkół rolniczych w Polsce.

Warto dodać, że ZSCKR w Nowosielcach, od 2008 roku prowadzony jest przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Spotkanie stało się jednocześnie okazją do dyskusji na temat nowej ustawy, która obowiązuje od stycznia 2017 roku, a dotyczy sprzedaży bezpośredniej prowadzonej przez rolników. Według jej zapisów, każdy rolnik do kwoty 20 tys złotych może sprzedać wytworzone w gospodarstwie, przetworzone produkty.

Sprzedaż produktów ekologicznych, opartych na tradycyjnych recepturach zyskuje coraz większą popularność. Potencjał rynku produktów ekologicznych jest znacznie większy, niż jego obecna wartość. Dlaczego nie wzrasta on tak dynamicznie, jak w innych bogatych krajach europejskich?

cooking-2132874_960_720

zdjęcie poglądowe

23-05-2017

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.