REKLAMA

Z policjantami na stoku bezpieczniej! (ZDJĘCIA)

BUKOWSKO / PODKARPACIE. Policjanci z Posterunku Policji w Bukowsku w ramach prowadzonej akcji „Bezpieczne Ferie 2017” po raz kolejny uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym na stoku narciarskim w Karlikowie. Podczas spotkania zostały omówione zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

Działania tego rodzaju mają na celu przypominać o istniejących zagrożeniach oraz sposobach ich unikania.

303-121470

Celem spotkania było, też promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów oraz poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej, związanej z naruszaniem przepisów obowiązujących na stokach w związku z kampanią „ Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku”. Dzieci poprzez przykłady i opisy sytuacji, w których mogą czuć się zagrożone uczyły się prawidłowego reagowania. W spotkaniu wzięli udział narciarze, obsługa wyciagu oraz ratownik narciarski.

Policjanci podczas rozmowy z dziećmi mówili o bezpieczeństwie nie tylko w miejscu ich zamieszkania, ale  także o bezpieczeństwie na drodze. Omówione zostały zagrożenia, z którymi mogą się spotkać w czasie wolnym od zajęć szkolnych, w szczególności jakie niebezpieczeństwo może ich spotkać podczas zabaw w okolicy zbiorników wodnych. Funkcjonariusze przypominali także młodym amatorom białego szaleństwa o obowiązku używania kasku na stoku narciarskim oraz noszenia elementów odblaskowych po zmroku poza obszarem zabudowanym.

303-121471

KPP Sanok

30-01-2017

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.