REKLAMA

Działania ratownicze na turbinach wiatrowych. Szkolenie strażaków (ZDJĘCIA)

BUKOWSKO24.PL / PODKARPACIE. Na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku odbyło się szkolenie poświęcone zagrożeniom związanym z funkcjonowaniem i eksploatacją turbin wiatrowych, które od kilku lat funkcjonują w obrębie powiatu sanockiego.

Szkolenie zorganizowane zostało w ramach nawiązanej współpracy pomiędzy Komendą Powiatową PSP w Sanoku i firmą Senvion zajmującą się serwisem farm wiatrowych. Pierwszego dnia w siedzibie tut. Komendy zrealizowano zajęcia teoretyczne, które przeprowadził Pan Robert Szuman – specjalista do spraw wysokościowych.

Drugi dzień został poświęcony zajęciom praktycznym, w ramach których zrealizowano ćwiczenia w jednej z turbin wiatrowych znajdującej się na terenie miejscowości Bukowsko.

Główne zagadnienia poruszane podczas 2-dniowych zajęć dotyczyły zagrożeń związanych z eksploatacją, bezpieczeństwa pracy w turbinie, możliwości prowadzenia działań oraz postępowania ratowniczego na wypadek wystąpienia zagrożeń w obrębie turbin wiatrowych.

[nggallery id=2]

KP PSP Sanok
zdjęcia: mł. kpt. Rysz P., kpt. Adamczyk K.

19-07-2016

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.