REKLAMA

Anna Jasion powołana do Reprezentacji Polski (WYWIAD)

SANOK / PODKARPACIE. Pochodząca z Bukowska Anna Jasion otrzymała powołanie do Akademickiej Reprezentacji Polski w unihokeju. W połowie lipca pojedzie bronić biało-czerwonych barw na turniej do Portugalii.

Anna Jasion jest studentką Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Powołanie do Akademickiej Reprezentacji Polski zawdzięcza bardzo dobrym występom w drużynie UKS Multi -75 Killers Kraków. W lipcu pojedzie na turniej do Portugalii, gdzie wraz z polską drużyną zmierzy się z reprezentacjami Japonii, Hiszpanii i Czech.

eSanok.pl: Można powiedzieć, że na parkiecie spędzasz połowę swojego życia. Gdzie rozpoczęła się twoja przygoda z unihokejem?

Anna Jasion: Grę rozpoczęłam w Szkole Podstawowej w Bukowsku, mając 13 lat. Tam uczęszczałam na treningi, które były prowadzone przez pana Jakuba Barcia. Razem z innymi dziewczynami udało nam się stworzyć drużynę, która przez kolejne lata zdobywała medale na szczeblu wojewódzkim, jak również na Ogólnopolskim Festiwalu Unihokeja w Elblągu.

Twoja kariera potoczyła się tak, jak życzyłby sobie każdy młody zawodnik. Otrzymałaś upragnione powołanie.

Potrzebowałam trochę czasu, aby przestawić się z gry szkolnej na ligową. Różni się ona szczególnie czasem gry oraz poziomem agresji na boisku. To jest mój drugi sezon w Killersach i wydaje mi się że to on pokazał, że jestem w stanie trenować oraz grać w Akademickiej Reprezentacji Polski.

Jaka była twoja pierwsza reakcja, gdy dowiedziałaś się o powołaniu?

Na zgrupowaniu w Łochowie trenerzy spośród 16 zawodniczek mieli wybrać tylko 5 i to one miały dołączyć do reszty dziewczyn, które od lat reprezentują nasz kraj. Dla mnie sama obecność na tym zgrupowaniu była dużym sukcesem. Poziom był bardzo wyrównany i byłam przekonana, że nie dostanę się dalej. Widząc swoje nazwisko na liście osób powołanych jeszcze przez kilka dni nie mogłam uwierzyć, że to prawda. Było to dla mnie jedno z większych pozytywnych zaskoczeń w życiu.

Na jakiej pozycji i w jakiej roli na boisku widzisz się w reprezentacji?

 Jak na razie jestem rezerwowym obrońcą. Mimo dobrego występu na zgrupowaniach brakuje mi doświadczenia oraz ogrania w drużynie. Ominął mnie ważny etap w karierze unihokeistki, jakim jest gra w kategorii juniorki młodszej i juniorki starszej. Jednak jestem na dobrej drodze i mam nadzieję, że z sezonu na sezon będzie coraz lepiej.

Kiedy możemy liczyć na twój debiut?

Wydaje mi się, że na debiut jeszcze trochę za szybko. Na razie cieszy mnie fakt, że mogę uczestniczyć w tak prestiżowej imprezie. We wrześniu jadę na kolejne zgrupowanie kadry, dlatego moja przygoda w reprezentacji dopiero się zaczyna. Przede mną jeszcze dużo pracy ale mam cichą nadzieje że kiedyś będę miała okazje godnie reprezentować nasz kraj.

Foto: Anna Jasion

Foto: Anna Jasion

09-07-2016

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.