REKLAMA

NIEDZIELA: Konferencja Pszczelarska w Bukowsku

BUKOWSKO. Już w najbliższą niedzielę, 22 października w Domu Kultury w  Bukowsku odbędzie się Konferencja Pszczelarska. Głównym celem konferencji jest zapoznanie pszczelarzy i rolników z innowacjami w zakresie gospodarki pasiecznej w dobie zmian klimatu.

W pszczelarstwie nie można mówić o innowacyjności nie biorąc pod uwagę warunków atmosferycznych, klimatycznych, biologicznych, zupełnie innej specyfiki produkcji. Gospodarka pasieczna to produkcja sezonowa, praca na żywym organizmie, która kompletnie nie pokrywa się z produkcją innych sektorów żywnościowych. Sercem pracy jest pszczelarz, który podejmuje decyzje, a wszelkie usprawnianie produkcji, zarządzanie czasem, organizacja, zwiększenie wskaźnika wydajności pracy i sprzedaży produktów zasługują na miano innowacyjności.

Podstawową korzyścią konferencji jest wymiana wiedzy pomiędzy uczestnikami konferencji, a specjalistami w swoich dziedzinach, którzy są jednocześnie praktykami.

Prelegentami tegorocznej konferencji będą Marcin Gąbka – dyrektor Jednostki Certyfikującej Eko gwarancja PTRE, który wygłosi wykład „Ekologiczna Produkcja Pasieczna” oraz Tomasz Kędziora – wykładowca, pasjonat pszczelarstwa, wicedyrektor jedynego na świecie Technikum Pszczelarskiego z wykładem ” Gospodarka Pasieczna”

Konferencji towarzyszyć będzie kiermasz sprzętu pszczelarskiego i produktów pszczelarskich oraz stoiska z produktami bartników z gminy Bukowsko.

Konferencja realizowana jest przez gminę Bukowsko w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021-2025, w ramach II etapu koncepcji „Uniwersytet Samorządności” i dofinansowany jest ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego.

źródło: Gmina Bukowsko

19-10-2023

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.