REKLAMA

KULT, KSU, STACJA B., HOMO TWIST & MALEŃCZUK, DEZERTER, FARBEN LEHRE – już za trzy tygodnie energetyczne koncerty na festiwalu ZEW się budzi 2023!

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. To będzie gorąca majówka w Ustrzykach Dolnych! Zbliża się kolejna edycja Festiwalu ZEW się budzi. 2 dni grania, kilkanaście koncertów, tysiące fanów pod sceną, najlepsze kapele polskiej sceny rockowej i alternatywnej, a także nowe brzmienia. Wszystko przyjemne dla ucha, ciała i ducha! Od 29 kwietnia do 1 maja, miłośnicy dobrej muzyki będą mieli okazję, aby rzucić wszystko i poczuć zew nie tylko muzycznej przygody.

Festiwal ZEW się budzi to jedno z najważniejszych i największych wydarzeń muzycznych organizowanych w górach. Wyjątkowi artyści na scenie, energetyczne koncerty oraz atrakcje skrojone pod ludzi, którzy czują ZEW.

Wydarzenie oficjalnie rozpocznie się 30 kwietnia, kiedy o świcie dźwięki muzyki wybudzą z zimowego snu bieszczadzkie misie, a uczestników festiwalu postawią na nogi. Jednak już dzień wcześniej, 29 kwietnia o godz. 12:00, otworzy się pole namiotowe i miasteczko festiwalowe. A od godz. 17 przewidziano kilka atrakcji, na scenie pojawią się: Krzysztof Maćkowski – pisarz, autor książki ZEW, współscenarzysta serialu „Wataha”, Monika Patrycja Patkowska – pomysłodawczyni projektu Zakątek Szeptuchy, redaktor m.in. gazety Zdrowie Bez Leków i Radia Odzew, oraz Andrzej „Żmiju” Borkowski – artysta, Bieszczadnik, człowiek zakochany w Bieszczadach. Wieczór umilą koncerty Arka Zawilińskiego oraz krakowskiej grupy K.RAMBOL. 29 kwietnia wstęp na teren festiwalu będzie bezpłatny.

Na ZEW się budzi wystąpią artyści, których muzyka napełni wszystkich solidną dawką energii od samego rana, bo festiwal ten jako jedyny rozpoczyna się wraz z pierwszymi promieniami słońca. 30 kwietnia o 7:00 rano zakręcony jak Kabanos Zenek Kupatasa obudzi ZEW półgodzinnym koncertem, oficjalnie otwierając tegoroczny festiwal. Miasteczko obudzi się ponownie o godz. 14:00, na początek festiwalowicze będą mieli okazję posłuchać zwycięzców konkursu dla młodych kapel, Odkrycia ZEW. Na scenie wystąpią: Bazooms i Hamulec. Późniejsze koncerty to prawdziwa uczta dla miłośników muzyki. Rozpoczną się spotkaniem z bieszczadzką legendą rocka i gospodarzem festiwalu – KSU. Następnie na scenie zobaczymy Pawła Małaszyńskiego z zespołem Cochise, Zenka Kupatasę i grupę DEZERTER. Dzień zakończy występ reaktywowanego przez Macieja Maleńczuka legendarnego zespołu HOMO TWIST.

Drugi dzień Festiwalu otwiera także jeden z finalistów konkursu Odkrycia ZEW, zespół Comepass. To muzyczne popołudnie kontynuować będzie formacja z Ustrzyk Dolnych grająca 100% punk rocka – Stacja B. Na scenie wystąpią także: wesoła, z pełnymi humoru tekstami Ranko Ukulele, równie weseli i bardzo energetyczni 4 szmery oraz WU-HAE. Następnie na ostro, ale przystępnie zagra Farben Lehre. Tegoroczny festiwal uwieńczy prawdziwym spektakl muzyczny w wykonaniu grupy KULT.

Organizatorzy przygotowują też uruchomienie „małej sceny” na terenie parku „Pod Dębami” w sąsiedztwie pola namiotowego, gdzie codziennie w godzinach od 10 do 13:30 będzie można posłuchać koncertów kilku pozostałych kapeli konkursowych. Na małej scenie przewidziany jest też konkurs na brodacza festiwalu, który zakończony będzie pochodem pierwszomajowym w kierunku miasteczka festiwalowego i sceny głównej.

Rzuć wszystko i przyjedź w Bieszczady na kolejną edycję festiwalu ZEW się budzi! Spotkamy się w dniach 29 kwietnia – 1 maja 2023 w cudownych Ustrzykach Dolnych, sercu dzikich Bieszczad. Niech energia i legenda tych gór po raz kolejny połączy pasjonatów muzyki, natury i podróży!

Line-up ZEW się Budzi 2023

KULT, KSU, HOMO TWIST & MALEŃCZUK, DEZERTER, FARBEN LEHRE, STACJA B., ZENEK KUPATASA, COCHISE, RANKO UKULELE, PULL THE WIRE, WU-HAE, 4 SZMERY.

Więcej informacji na temat festiwalu na stronie www.zewsiebudzi.pl oraz Facebooku wydarzenia.

Bilety są dostępne na stronie www.zewsiebudzi.pl oraz stronie partnera wydarzenia: kupbilecik.pl

Organizatorem wydarzenia jest marka naturalnych męskich kosmetyków ZEW for men oraz Radio Odzew.

Partnerzy: Gmina Ustrzyki Dolne, Ustrzycki Dom Kultury, OSiR Ustrzyki Dolne, Miejski Klub Sportowy Bieszczady.

Patroni medialni: Radio Eska Rock, Wyborcza.pl, Helios Media.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane


07-04-2023