REKLAMA

Zbiórka na remont busa OSP Nagórzany! Pomóżmy!

–  Przekonani o sile i mocy Internetu, wielkości serc Darczyńców, druhowie z OSP Nagórzny zwracają się z ogromną i serdeczną prośbą o pomoc finansową dla naszej jednostki – piszą strażacy. Celem jest pozyskanie środków na zakup i wymianę silnika do wozu bojowego, który posiadają strażacy.

LINK DO ZBIÓRKI – KLIKNIJ

– Dzięki zaangażowaniu i pomocy Wójta Gminy Bukowsko otrzymaliśmy samochód osobowy – bus marki Renault Trafic pozyskany jako mienie zbędne z IPN oddział w Katowicach. Niestety w pojeździe tym uszkodzony jest silnik, którego remont z uwagi na skalę uszkodzeń jest zupełnie nie opłacalny. Stosunkowo nieduży wiek pojazdu powoduje, że zakup właściwego używanego silnika (spełniającego normę EURO5) wiąże się z wydatkiem kwoty co najmniej 9 000 – 10 000 zł. Do tego dochodzą niewątpliwie koszty wymiany części osprzętu oraz koszty montażu – piszą strażacy z OSP Nagórzany.

Zbiórka trwać będzie do końca lutego. Celem jest uzbieranie kwoty 12 000 złotych. Aktualnie stan konta to 1 510 złotych.

LINK DO ZBIÓRKI – KLIKNIJ

Posiadane przez OSP Nagórzany środki własne, muszą zostać wydatkowane na inne cele.

– W ubiegłym roku nasza remiza podczas ulewnych deszczy została dwukrotnie zalana. Część skutków podtopienia usunęliśmy dzięki pomocy gminy i zaangażowaniu własnych środków finansowych oraz ogromu pracy którą wykonali sami strażacy. Niestety do wykonania pozostało jeszcze mnóstwo prac remontowych, nie wykluczając wymiany uszkodzonej posadzki w garażu głównym. Od 11 lat prowadzimy prace przy trwającej rozbudowie remizy angażując w to między innymi własne środki finansowe i mnóstwo wykonanej we własnym zakresie pracy – wyjaśniają druhowie. 

Inicjatorzy zbiórki mają nadzieję, że dzięki wsparciu darczyńców uda się zebrać odpowiednią kwotę, aby sfinalizować zakup silnika i uruchomić busa, którego można ponadto wykorzystywać do przewozu osób starszych i potrzebujących pomocy w transporcie celem szczepień przeciw Covid-19.

– Z góry dziękujemy za każdą kwotę wsparcia, sami bez Waszej pomocy nie jesteśmy w stanie zrealizować zamierzonego celu – podkreślają strażacy.

opis i zdjęcia: zrzutka.pl


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

16-01-2021

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.