Bądź ostrożny i nie daj się oszukać. Policjanci spotkali się z seniorami w Bukowsku (ZDJĘCIA)


BUKOWSKO / PODKARPACIE. W sobotę w Bukowsku odbyło się spotkanie z seniorami. Policjanci korzystając z okazji omówili zagadnienie oszustw względem osób starszych. Poruszali także tematy związane z bezpieczeństwem na drodze. Na zakończenie spotkania uczestnikom rozdano elementy odblaskowe oraz ulotki informacyjne.


W sobotę Urząd Gminy w Bukowsku zorganizował spotkanie z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. Uroczystość połączono z obchodami dnia seniora.

Organizatorzy spotkania do uczestnictwa zaprosili również sanockich policjantów. Po uroczystej akademii w wykonaniu dzieci, głos zabrały policjantki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii. Policjantki poruszały zagadnienia związane z bezpieczeństwem. Nie zabrakło tematu bezpieczeństwa na drodze, w miejscu zatłoczonym, a także w domu. Aspirant Lidia Rakoczy szczegółowo przedstawiła metody stosowane przez oszustów. Nie pominęła bardzo popularnej metody stosowanej przez oszustów czyli na tzw. wnuczka, policjanta, hydraulika itp. Policjantka tłumaczyła także, co zrobić aby nie stać się ofiarą przestępstwa i jak prawidłowo reagować w przypadku ujawnienia przestępstwa bądź wykroczenia.

Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe. Dodatkowo seniorom przekazano ulotki z radami i przestrogami jak nie paść ofiara oszustwa.

Źródło: KPP Sanok


Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."