REKLAMA

Niezgłoszone środki płatnicze. Pieniądze w drzwiach samochodu i w skrzynce na narzędzia

MEDYKA / PODKARPACIE. Podczas kontroli podróżnych na przejściu granicznym w Medyce, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili niezgłoszone do kontroli znaczne ilości krajowych i zagranicznych środków płatniczych: blisko 350 tys. złotych i 60 tys. euro.

Osoby przekraczające granicę państwową mają obowiązek zgłaszać w formie pisemnej przywóz do kraju oraz wywóz za granicę krajowych lub zagranicznych środków płatniczych, jeżeli ich wartość przekracza łącznie równowartość 10.000 euro.

Największą kwotę, blisko 250 tys. zł przewoził w minioną sobotę obywatel Ukrainy. Niezgłoszone do kontroli pieniądze znajdowały się w bocznych drzwiach samochodu i skrzynce narzędziowej.

???

Deklaracji dewizowej nie złożyła także obywatelka Ukrainy, która 04 września przekraczała pieszo granicę w Medyce. Podczas kontroli kobiety okazało się, że w jej bagażu i odzieży wierzchniej znajduje się 60 tys. euro. Podróżna tłumaczyła, że nie wiedziała o konieczności złożenia deklaracji.

Podobnie tłumaczył się obywatel Ukrainy, który 5 września w południe przekraczał granicę w Medyce . Samochód, którym podróżował mężczyzna został skierowany przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej do szczegółowej rewizji. W trakcie przeszukania pojazdu okazało się, że w bagażu kierowcy znajduje się blisko 95 tys. złotych.

Za niedopełnienie obowiązku dokonania zgłoszenia środków płatniczych wszyscy podróżni ukarani zostali mandatami karnymi o łącznej wysokości 11 tys. złotych.

źródło: KAS

07-09-2017

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.