Z policjantami na stoku bezpieczniej! (ZDJĘCIA)


BUKOWSKO / PODKARPACIE. Policjanci z Posterunku Policji w Bukowsku w ramach prowadzonej akcji „Bezpieczne Ferie 2017” po raz kolejny uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym na stoku narciarskim w Karlikowie. Podczas spotkania zostały omówione zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

Działania tego rodzaju mają na celu przypominać o istniejących zagrożeniach oraz sposobach ich unikania.

303-121470

Celem spotkania było, też promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów oraz poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej, związanej z naruszaniem przepisów obowiązujących na stokach w związku z kampanią „ Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku”. Dzieci poprzez przykłady i opisy sytuacji, w których mogą czuć się zagrożone uczyły się prawidłowego reagowania. W spotkaniu wzięli udział narciarze, obsługa wyciagu oraz ratownik narciarski.

Policjanci podczas rozmowy z dziećmi mówili o bezpieczeństwie nie tylko w miejscu ich zamieszkania, ale  także o bezpieczeństwie na drodze. Omówione zostały zagrożenia, z którymi mogą się spotkać w czasie wolnym od zajęć szkolnych, w szczególności jakie niebezpieczeństwo może ich spotkać podczas zabaw w okolicy zbiorników wodnych. Funkcjonariusze przypominali także młodym amatorom białego szaleństwa o obowiązku używania kasku na stoku narciarskim oraz noszenia elementów odblaskowych po zmroku poza obszarem zabudowanym.

303-121471

KPP Sanok


Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."